beata dyraga obecny - podaj dalej

Spotkania otwarte w ramach ruchu "OBECNY - podaj dalej"

OBECNY - PODAJ DALEJSpotkania OBECNYCH odbywają się w całej Polsce. Wspólnie praktykujemy świadomą obecność, poruszamy tematy ważne dla każdego takie jak: relacje, zdrowie, emocje, poczucie własnej wartości, świadomość ciała itp. 

Spotkania mają dla wielu ludzi charakter wzmacniający  i uzdrawiający.


W Warszawie spotkania odbywają się cyklicznie w każdy 1-y wtorek miesiąca na Pradze Południe. 

 

 

Tematy i szczegółowe informacje o spotkaniach zamieszczane  są na bieżąco na stronie w KALENDARZU. W spotkaniach biorą często udział absolwenci kursów Praktyki Świadomej Obecności.

 

  • Jeżeli byłeś na spotkaniu zaproś na następne swoich znajomych.
  • Jeżeli chcesz zorganizować spotkanie w swoim miejscu zamieszkania, znasz jakieś wyjątkowe miejsce, w którym możnaby zorganizowac takie spotkanie, napisz na org@beatadyraga.pl 


Przeczytaj o misji ak
cji "OBECNY - podaj dalej" i zobacz co się aktualnie dzieje na: 
www.obecnypodajdalej.pl


Oto tematy niektórych spotkań:


ZATRZYMAJ CZAS - Jak zwolnić czas i 
znaleźć równowagę.

Wszyscy szukamy dodatkowego czasu, gonimy za czymś i nawet wtedy, kiedy to osiągamy gonić nie przestajemy.
Być obecnym znaczy budować jakość chwili w opozycji do prób zwiększenia ilości czasu. Dzięki temu stajemy się bardziej efektywni, robimy więcej i czujemy się spokojniej. Budujemy radykalnie inną jakość swojego życia, pracy i relacji. 
Ciekawe jest to, że większość ludzi, którym udało się  przeżyć jakiś poważny wypadek np. samochodowy często pamięta co się wydarzyło jakby w stop-klatkach, zwolnionym tempie. Dzieje się tak dlatego, że w obliczu zagrożenia życia jesteśmy często bardzo przytomni, świadomie obecni. 
OBECNOŚĆ to sposób na zwolnienie czasu, na „rozgoszczenie się” w chwili obecnej niczym w wygodnym fotelu. Dzięki temu zaczyna w nas kiełkować coś niezwykle cennego - radość życia, która wynika z samego istnienia, a nie wyłącznie z osiągania zamierzonych celu. Radość podążania drogą.


SZTUKA NIEMYŚLENIA w czasach „królestwa głowy” – Jak otworzyć się na czucie? 

Nasze czasy postawiły intelekt na piedestał a z człowieka uczyniły coś w rodzaju „głowy na patyku”. Niestety oderwanie już małych dzieci od swoich uczuć i ciała i nadmierna koncentracja na rozwoju intelektu, połączone z nadmiarem bezustannie zasypujących nas informacji nadaje naszej zachodniej cywilizacji kierunek mocno destrukcyjny. 
Myślimy za dużo a w zasadzie coś myśli za nas. Nie żyjemy tylko przemyśliwujemy swoje życie. Większość z nas ma problem z wyłączeniem ciągłego „myślotoku”, nakręcających się spirali myśli, bezustannie wpływających na nasze ciała i zdrowie.  
Wszystkie ważne dla człowieka wartości jak: kreatywność, spokój, miłość, radość życia nie pochodzą z głowy, ale z serca. OBECNOŚĆ jest drogą do tej właśnie przestrzeni, która pokazuje nam wartość i sens życia poza jego interpretacją i osądem. Poza myślą. 


OBECNOŚĆ A ZDROWIE
 - o nałogach, nawykach i naturalnej drodze do zdrowia.

Jak zacząć dbać o siebie bez ciągłego pilnowania wagi, myślenia na temat siebie oczami innych, drastycznych zmian i równie drastycznych powrotów do starych przyzwyczajeń? Jak zmienić nawyki na bardziej zdrowe bez wyrzeczeń a z czystej troski o siebie samego i z miłości własnej.
Praktyka Świadomej Obecności rozwija świadomość własnego ciała, otwiera człowieka na jego prawdziwe potrzeby, uczy głęboko wypoczywać, dbać o siebie z radością i poczuciem wolności wewnętrznej. Pomaga odzyskać intuicyjny kontakt z samym sobą i uczy żyć pełnią życia.
OBECNOŚĆ jest najczystszym procesem uzdrawiania siebie samego. Pomaga też w radzeniu sobie z bólem i cierpieniem.  


MIŁOŚĆ WŁASNA– Jak odnaleźć miłość do samego siebie, troskę i samoakceptację?

Poczucie własnej wartości daje wyraz we wszystkim co robimy  w życiu; kształtuje nasze relacje z ludźmi, poziom życiowej satysfakcji, umiejętność realizacji własnych pragnień i potrzeb, karierę zawodową, aż w końcu zdrowie. W zasadzie całe życie jest w pewnym sensie odzwierciedleniem relacji "z samym sobą". I kim w zasadzie jest ten KTO kocha i KOGO kocha?
Jak ŚWIADOMA OBECNOŚĆ pomaga odkryć miłość do samego siebie. Czym jest tak naprawdę miłość własna i jak ją odnaleźć poprzez codzienną praktykę obecności. Jak poprzez świadome życie odkrywać spokój w sobie, doświadczać własnej pełni zamiast kompulsywnie zmierzać do ideałów ze świata reklamy i własnych ukrytego wzorca.


MOŻESZ BRAĆ -  Jak otworzyć się na dary od życia? 

Czy znasz wiele osób, które potrafią ucieszyć się komplementem? Czy Ty potrafisz ucieszyć się komplementem bez myślenia „pewnie czegoś chce” albo „ podlizuje się”?
Życie obdarowywuje nas cały czas: podsuwa nam potrzebne osoby i rozwiązania, wskazuje okazje. Czy je widzisz; czy też - w zaślepieniu i oczekiwaniu na własny, wyobrażony tok zdarzeń - przechodzisz obok nich obojętnie? Czy przyjmujesz chęć pomocy innych, ich współczucie i dobre słowa?
Umiejętność brania to tylko część procesu „OBIEGU ENERGII” , w którym liczy się zarówno dawania jak i przyjmowania. Jeżeli nie potrafimy brać to cóż możemy ofiarować?
ŚWIADOMA OBECNOŚĆ otwiera nas zarówno na dzielenie się z innymi jak i przyjmowanie. Uczy dostrzegać dary losu, otwiera nas na to, że wszystko co się dzieje jest właśnie tym, co potrzebujemy otrzymać. 


DWIE POŁÓWKI JABŁKA - związek wolny a uzależnienie w związku

Czasem mówi się o idealnym związku jako o dwóch połówkach jabłka, które pasują do siebie i tworzą jedną całość. Taki związek oznacza jednak wzajemne uzależnienie, a jego rozwój jest możliwy tylko na zasadach kompromisu i ustępstw. 

Związek wolny i otwarty może tworzyć osoba, która doświadczy swojej własnej pełni - tego czym jest i czym nie jest, swojej strony światła i cienia, aby w efekcie stać się niezależnym, pięknym i zdrowym owocem.  Własne nieuświadomione ograniczenia i poczucie własnej wartości zawsze będą powodować próby rekompensaty swoich emocji w drugim człowieku.
ŚWIADOMA OBECNOŚĆ pozwala doświadczać pełni siebie, aby otworzyć się na wolne, nieuzależnione relacje, w których każda strona daje sobie wzajemnie przestrzeń i prawo do bycia sobą. 


Wiele innych tematów, miejsca i terminy spotkań znajdziesz w KALENDARZU