beata dyraga obecny - podaj dalej

Wydarzenia

Noc Sylwestrowa i Nowy Rok to czas podsumowań, refleksji ale i nowych perspektyw, planów i wyzwań. Ten wyjątkowy czas stał się osnową stworzenia Festiwalu Rozwoju Osobistego. I właśnie w pierwszych dniach stycznia, w Centrum Taraska (koło Aleksandrowa, woj. łódzkie) blisko 50 osób spotkało się w fantastycznym miejscu, by zaczerpnąć wiedzę i doświadczenie od nauczycieli rozwoju osobistego. 12 warsztatów z wyjątkowymi trenerami z całej Polski, koncerty (gongi i misy tybetańskie), yoga i medytacje. Zdrowe jedzenie, spokój i natura. Coś wspaniałego. 

Podczas Festiwalu Rozwojowego Beata Dyraga ćwiczyła z uczestnikami "Sztukę niemyślenia w czasach królestwa głowy". Było magicznie i cudownie.
To był wyjątkowy festiwal. Otwartość ludzi na temat i na siebie samych dały komfort pracy w ciepłej i przyjacielskiej atmosferze. 

A to garść wspomnień. Do zobaczenia na rozwojowym szlaku. :)

Odnaleźć miłość własną - to jakby odnaleźć siebie. Klucz do własnych wyborów, do emocji, do spokoju ducha.
Poczucie własnej wartości daje wyraz we wszystkim co robimy w życiu; kształtuje nasze relacje z ludźmi, poziom życiowej satysfakcji, umiejętność realizacji własnych pragnień i potrzeb, karierę zawodową, aż w końcu zdrowie. I właśnie kontakt ze sobą, pokochanie siebie tak naprawdę - pozwala nam poczuć w sercu harmonię, ułożyć się z życiem i innymi.

Warsztat, który odbył 20-21 czerwca, w Wąwolnicy k. Kazimierza był podróżą w odkrywaniu siebie. Doświadczalismy swojej pełni: strony "światła" i strony "cienia" - swoich przywiązań i ograniczeń. Było pięknie, zmysłowo i tanecznie . Biegalismy boso po ulewnym deszcu a pioruny grzmiały "jakby na zawołanie". Każdy wyniósł  dla siebie z tego warsztatu to, co mu było potrzebne i na co jest gotów w tym momencie swojego życia.###

Zapraszamy na inne warsztaty wyjazdowe, które zawsze mają niepowtarzalną atmosferę.
Najbliższy warsztat: ESENCJA ŻYCIA - o intuicji, świadomości swoich potrzeb, naturalnej drodze ku zdrowieniu.
Termin: 12-14 września, Wąwolnica k./Kazimierza.
Zapisy trwają: org@beatadyraga.pl.

Wrażenia z warsztatu „SIŁA SPOKOJU -€“ świadoma obecność drogą radzenia sobie z emocjami” , który odbył się 4-6 kwietnia w Nowym Kawkowie są fascynujące.

Był to piękny, a jednocześnie intensywny, pełen emocji warsztat. Uczyliśmy się doświadczać różnych emocji tu i teraz, wchodzić w kontakt z tym co się dzieje w nas. Doświadczaliśmy różnych zmysłów w sprzyjających warunkach natury. Towarzyszyła nam piękna wiosenna pogoda i pierwsze pąki na drzewach, powietrze pachniało wiosną. Smakowaliśmy miodów z lokalnej pasieki i lawendowych przysmaków z agroturystyki „Lawendowe pole” położonej nieopodal Ośrodka. Czuliśmy się dobrze w swoim gronie i z niechęcią opuszczaliśmy to cudowne miejsce, czując niedosyt.
Każdy wyniósł  coś innego dla siebie z tego warsztatu ale mamy poczucie że coś bardzo cennego,  to co mu potrzebne i na co jest gotów w tym momencie swojego życia.###

„Nasza obecność w emocjach, ich umiejętność przetwarzania to kluczowy etap rozwoju człowieka. Tu tak naprawdę rozpoczyna się prawdziwa przemiana. Dopóki nie nauczymy się przetwarzać, transformować swoich emocji - mieszamy ciągle w tej samej zupie zwanej ego - zmieniamy jedne wzorce emocjonalne na drugie, jedne przekonania na inne. Prawdziwy rozwój rozpoczyna się wtedy, kiedy człowiek zaczyna swoje ego rozpuszczać. A to dzieje się poprzez zauważanie swoich wzorców zachowań i ich transformowanie w ciele na bieżąco.
Tego właśnie nauczyliśmy się na tym warsztacie.
Pojawił się SPOKÓJ i cisza. Zaczęliśmy drogę wychodzenia z dotychczasowych schematów działania i myślenia; analizowania, oceniania, walki z natłokiem myśli w głowie. W miejsce walki pojawiło się teraz więcej zgody i akceptacji dla życia i tego, co się wydarza.”
 
Zapraszamy na inne warsztaty wyjazdowe, które zawsze mają niepowtarzalną atmosferę.
Najbliższy warsztat „o Relacjach w związkach” już 23-25 maja  „Lipowy Dom”, Piecki.
Zapisy trwają: org@beatadyraga.pl.

warsztaty Beaty Dyraga - Siódmy Las29 listopada rozpoczął się Kurs PŚO w Wąwolnicy koło Kazimierza Dolnego. To jeden z dwóch weekendów w ramach Kursu.
3 dni w siedlisku zagubionym wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniały mikroklimat
wsi Zawada dodatkowo sprawiał, że warsztat był wyjątkowy.

Połączenie piękna przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością sprzyjało wyciszeniu i pozytywnej energii. Śniadanie na oszklonej werandzie: ciepłe, drożdżowe bułeczki prosto z pieca, domowe konfitury, kawa ze śmietanką, do herbaty wonny sok malinowy.
Odpoczywaliśmy i byliśmy bardzo "tu i teraz".###

Z niecierpliwością czekamy  drugiej części Kursu już w styczniu.

beata dyraga - festiwal w kawkowie 2013Kilka dni temu odbył się Festiwal Integracji ciała, duszy i umysłu. Miłość. Bliskość. Związki w Nowym Kawkowie. Poprowadziłam tam warszaty: „Świadoma obecność źródłem związków wolnych od oczekiwań”, „Poczucie własnej wartości a uzależnienie w związku” oraz wykład „Związek jako ścieżka rozwoju duchowego”. Było to dla mnie wyjątkowe doświadczenie i możliwość spotkania wielu wspaniałych ludzi oraz ### wykładowców i nauczycieli rozwoju wewnętrznego. 

Dziękuję wszystkim za piękne chwile i do zobaczenia na kolejnym Festiwalu dorocznym w Nowym Kawkowie!

11 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie z cyklu wtorkowych spotkań  „Obecny-podaj dalej”.

Wyjątkowe bo poza  słowami, które mam Wam zawsze do przekazania na jakiś wybrany temat oraz wspólna praktyką, zaprosiłam również zespół wokalny SHALIMADU, który gra i śpiewa muzykę intuicyjną. Rodzaj ich twórczości doskonale wpisał się w temat spotkania : „Esencja życia – zdrowie, przemijanie i kontakt z własna intuicją”. ###Był to naprawdę piękny duchowo-muzyczny wieczór jakże oddający stan duszy człowieka w chwili która jest „tu i teraz”.
Postanowiliśmy częściej zapraszać ludzi ze świata artystycznego, bo sztuka jest bliska duszy. Dlatego co jakiś czas spodziewajcie się ciekawych i inspirujących wtorków z „Obecnym”. Następne spotkanie w ramach cyklu „Obecny-podaj dalej już 3 września. Zapraszam!

 

beata dyraga Praktyka Świadomej ObecnościByło intensywnie i w bliskości. Był zapach lasu, dotyk ziemi i słońca. Wspólne biesiadowanie, nocne rozmowy. A przede wszystkim dotykalismy siebie samych, swoich emocji, swojej strony światła i cienia. A dzieki temu odkrywaliśy kontakt z tym co niepojęte, wielkie, piękne. Odkrywaliśmy "siłę spokoju" rodzącą sie w wyniku doświadczania czystej obecności.
A oto jeden z wierszy, który dostałam po warsztatcie od jednej z uczestniczek; poniżej kilka zdjęć.###

Wdzięczność

Wdzięczność Jestności nieustająca,
Szczera i prosta, zawsze gorąca.
Wdzięczności pragnę zatańczyć taniec,
Rozsypać kwiaty, zmówić różaniec.

Wdzięczna jest Tobie Istota z Ziemi,
Którą doświadczasz to doświadczenie,
W trójwymiarowej tkwiąca przestrzeni,
Wdzięczna za kopniak i przebudzenie.

Tak wdzięczna jestem, że łzy mi płyną
Kapiąc na kartkę niezapisaną,
Nieobarczona już żadną winą,
Lekka i wdzięczna za szansę daną.

Tak wdzięczna Jemu, Tobie i Sobie,
Za to, że Widzę, Słyszę i Czuję,
Kroczę do wnętrza ku tej Osobie,
Co mieszka w sercu, wszystko pojmuje.

Wdzięczność za każdą chwilę znajduję,
Za wiedzę, którą mam od Istnienia,
Którą w pokorze zawsze przyjmuję,
Że jeszcze tyle mam do zrobienia.

Krysia G.

Nareszcie, dzięki pracy wielu osób powstał film, który opowiada i pokazuje kwintesencję Praktyki Świadomej Obecności! 
Chciałabym bardzo podziękować Piotrowi Hołubowiczowi za zdjęcia i wiele godzin pracy nad samą produkcją. W trójkę; razem z Piotrem i Agnieszką Skłudzką opracowywaliśmy scenariusz a Piotr dzielnie składał to wszystko, ciął i montował. 

Dziękuję też wszystkim osobom, które zgodziły się uczestniczyć w nagraniach tzn. na to, aby wasztaty z ich udziałem były fotografowane lub nagrywane.###

W programie zostały wykorzystane fragmenty moich wypowiedzi, których nagranych mamy jeszcze wiele godzin. Jest więc mnóstwo materiału na kolejne filmiki - adresujące konkretne tematy. Teraz juz będzie łatwiej:-)

Dziekuję Wszystkim za serce i zaangażowanie,

beata dyraga

otwarcie "OBECNY-podaj dalej" Nareszcie „Obecny-podaj dalej” ruszył już OFICJALNIE.
Inauguracja akcji odbyła się 18 grudnia w Pracowni „Duży pokój” na ulicy Koszykowej w pięknej wigilijnej atmosferze. Spotkania w ramach ruchu „Obecny-podaj dalej” propagujące Praktykę Świadomej Obecności  odbywają się już w Warszawie od kilku miesięcy. Od kiedy jednak akcja zaczęła rozpowszechniać się na inne miasta w Polsce dojrzeliśmy do tego, by oficjalnie poinformować świat o istnieniu takiego ruchu i podziękować tym którzy dotychczas bardzo zaangażowali się w powstawanie akcji  i wykazali wolę i chęć  „podawania dalej” idei świadomego życia.###. Podczas wieczoru pokazaliśmy zdjęcia i filmiki z różnych naszych dotychczasowych działań, spotkań, warsztatów, sesji zdjęciowych (kiedy to powstawała stronka obecnego i cały materiał informacyjny do dalszych działań). W przemiłej i rodzinnej atmosferze składaliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne i smakowaliśmy własnoręcznie przygotowanych potraw, które każdy z gości dodał do naszego wigilijnego stołu. Było pysznie, wzruszająco i niezwykle nastrojowo, bo na sam koniec spotkania mieliśmy możliwość posłuchać przepięknego koncert gongów i mis tybetańskich w wykonaniu Agnieszki Wiśniewskiej i oddać się tej niezwykłej energii.

„Otwarcie „Obecnego” to był  niewątpliwie niezwykle wzruszający moment dla mnie osobiście.  Kiedyś wiedziałam, że to co robię jest dla ludzi ważne i potrzebne i wiedziałam też że przyjdzie moment, że poniesie się jak wiatr. Zaczęło się… jak pospolite ruszenie, samo się dziej, samo się niesie, ludzie podają dalej, ludzie są szczęśliwsi i odnajdują w mojej nauce swoją drogę.  Jestem szczęśliwa, że mogliśmy razem stworzyć ruch o nazwie „Obecny-podaj dalej”, dzięki któremu mogę dotrzeć do wszystkich ludzi, którzy potrzebują wewnętrznego głębokiego rozwoju”.

beata dyraga

szopkowanieUwielbiam ręcznie robione ozdoby świąteczne i wszelkie wspólne rękodzieła. Co roku przed Wigilią wspólnie z przyjaciółmi, uczestnikami warsztatów i dziećmi od wielu lat zbieramy się by zrobić wspólnie  szopkę wigilijną i ozdoby świąteczne. Tym razem robiliśmy prace z masy solnej. ###

OBECNY - podaj dalej - sesja zdjęciowaKilka dni temu odbyła się sesja zdjęciowa do akcji „Obecny-podaj dalej”. Wzięli w niej udział nasi praktykowicze, absolwenci kursów. Zdjęcia wykonywane były w studiu fotograficznym Kasi Wieder-PAPROCH STUDIO, która z sercem i dużym zaangażowaniem wykonała przecudowną robotę. Zdjęcia z tej sesji będą promowały akcję Obecny-podaj dalej, znajdą się również niebawem na głównej stronie Obecnego.
Dziękuję Wam z całego serca że zechcieliście wypożyczyć swoje uśmiechniete buziaki, a fotografowi za cierpliwość, uśmiech i profesjonalizm.
 
W świetnej atmosferze powstały NAPRAWDĘ   zawodowe zdjęcia. Było cudnie!###
 
Specjalnie dla Was kilka zdjęć z tzw. backstage`u, a na oficjalną prezentację z całej sesji zapraszam już niebawem przy okazji imprezy otwierającej „Obecnego”.
Info niebawem.
 
beata dyraga
 
 
 

SPOTKANIE 02.10 - "OBECNY-podaj dalej"Przyszło do nas jeszcze więcej ludzi niż w ubiegłym miesiącu - brakowało miejsca, siedzieliśmy na poduszkach i na czym się dało:-).
Spotkanie to było wyjątkowe, bo poza wieloma nowymi twarzami przyszło tez kilku absolwentów, którzy jakiś czas temu ukończyli kurs Praktyki Świadomej Obecności. Cieszę się że znów spotkałam Kasię, która wróciła właśnie z Norwegii i opowiadała wszystkim o tym jak bardzo Praktyka zmieniła jej życie. Była Agnieszka, z którą spotkałyśmy się prawie dwa lata temu, z która wspólnie przechodziłyśmy przez trudny czas w jej życiu. Opowiadała o tym jak dzięki Praktyce radziła sobie z bólem. Przyjechała też Edytka z Grójca, i Jacenty, którzy są na każdym spotkaniu OBECNEGO. Jacenty opowiadał o swoich odkryciach ###związanych ze świadomym podróżowaniem autem przez miasto.

Przekrój osób nowo-przybyłych był bardzo duży; od osób szukających zatrzymania, odrobiny spokoju w pędzie dnia codziennego po osoby w trudnych sytuacjach życiowych  oraz takie, którzy poszukują głębokiego duchowego rozwoju. Praktyka Świadomej Obecności to droga dla każdego i każdy znajdzie tu to czego szuka: spokój, radość, spełnienie, poprawę zdrowia i relacji z innymi, akceptację dla siebie i życia, jak również głęboki duchowy rozwój.

Ale „podawanie dalej” to przede wszystkim praktyka. Dzięki niej zmieniacie schematy swoich zachowań, swoje zachowania wobec innych i w ten sposób „podajecie dalej” . W ten sposób zmieniacie świat wokół siebie. To działa jak „kamień rzucony w wodę”

Powiem Wam , że nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo „dzieje się”, po prostu „dzieje się”. Obecny niesie się dalej i jest nas coraz więcej. Dziękuję Wam, że z tak ogromnym zaangażowaniem podejmujecie się  niesienia idei „Obecnego” – dalej w świat. 

Kolejne spotkanie w Warszawie 6 listopada. Czekamy!

Zapraszam też do współpracy wszystkich tych, którzy chcieliby zorganizować spotkania otwarte, czy warsztaty dla jakiejś konkretnej grupy lub zorganizować je w swoim otoczeniu, regionie, mieście. Jestem/jesteśmy do Waszej dyspozycji. (dysponujemy materiałami drukowanymi tj. ulotkami i plakatami, które można roznosić i rozwieszać w konkretnych miejscach). Bardzo liczymy na spotkania z Wami w różnych miastach Polski! 

Dziękuję raz jeszcze
Bądźcie OBECNI  i … podawajcie dalej

 beata dyraga

OBECNY - podaj dalej

11 września odbyło się pierwsze spotkanie otwarte  rozpoczynające dawno zapowiadaną akcję „OBECNY – podaj dalej”.
Przyszło do nas wiele cudownych osób (zabrakło miejsca:-)) , którym bliska jest idea życia tu i teraz, którzy chcą zatrzymać się w biegu, chcą naprawdę zacząć świadomie i prawdziwie doświadczać każdej chwili w swoim życiu. Chcą się rozwijać. 

Wszyscy z ogromną otwartością słuchali i przyjmowali Praktykę Świadomej Obecności  i z  zaangażowaniem podjęli się chęci niesienia idei „OBECNEGO” – dalej w świat. Opowiadania o tu i teraz innym, dzielenia się doświadczeniem z innymi. Niektórzy chcą zorganizować takie spotkania otwarte w swoich miastach. Cudownie, bardzo na to liczymy!
Osobiście chcę podziękować z całego serca  wszystkim za to, że pojawili się w moim życiu TU i TERAZ i z tak ogromną życzliwością chcą nieść OBECNEGO i podawać go dalej. To spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest we mnie pełna gotowość do niesienia Praktyki w świat i jak ważne jest to co robię. Tę moc i siłę czułam tak bardzo, że nie mam wątpliwości że „OBECNY-podaj dalej” to akcja, która musi iść w świat dla ludzi właśnie teraz. Dla NAS WSZYSTKICH.###

Zapraszam wszystkich, w każdy pierwszy wtorek miesiąca na spotkania otwarte o PŚO i na warsztaty tematyczne, które znajdziecie tu na tej stronie.
Zapraszam też do współpracy wszystkich tych, którzy chcieliby zorganizować spotkania otwarte, czy warsztaty dla jakiejś konkretnej grupy lub zorganizować je w swoim otoczeniu, regionie, mieście. Jestem/jestesmy do Waszej dyspozycji.
Będziemy wdzięczni wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek stopniu i formie zechcą informować i opowiadać o „Obecnym” i o naszych spotkaniach wtorkowych. (dysponujemy materiałami drukowanymi tj. ulotkami i plakatami, które można roznosić i rozwieszać w konkretnych miejscach).

Dziękuję raz jeszcze,

Bądźcie OBECNI  i … podawajcie dalej

    beata dyraga                               

Kurs Praktyki Świadomej Obecności

 

Klimaty kursów PŚÓ. Dziękuję wszystkim za zgodę na zdjęcia:-) ###